Trasa nr 31: Duża pętla Starej Kamienicy. (36,2 km.)

Trasa dosyć długa.
Trasa dosyć długa. Znajdują się na niej w większości łatwe do jazdy asfaltowe i szutrowe odcinki. Biegnie fragmentami po szlakach pieszych niebieskim i zielonym, więc na tych odcinkach do łatwych nie należy. Trasa zaczyna się i kończy przy głównym skrzyżowaniu dróg w Starej Kamienicy. Wartymi miejscami do zobaczenia jest punk widokowy na Bobrowych Skałach, malowniczo położona wieś Antoniów oraz Rozdroże Izerskie.
 
Stara Kamienica - jedna z najstarszych polskich wsi, jej początki sięgają XII wieku. Znajdują się w niej otoczone fosą ruiny rycerskiego zamku zbudowanego w XVI wieku. Z zamku zachowała się kamienna wieża, budynek gospodarczy z XVII wieku oraz barokowa brama z herbami. W Starej Kamienicy znajduje sią również gotycki kościół pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela wybudowany w XV wieku, w środku znajduje się barokowy ołtarz oraz gotycka chrzcielnica.
Bobrowe Skały - granitognejsowe skały na północno-wschodnim stoku góry Ciemniak (699 m.n.p.m) w Górach Izerskich. Od północnej strony ściana skalna wysokości około 25-30 m. Na szczycie znajduje się dobry punkt widokowy na zachodnią część Karkonosze.


powrót
Siedziba Stowarzyszenia Zobacz na mapie

© 2023 Stowarzyszenie Cyklistów Szklarska Poręba Na Dwóch Kółkach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : stronyhotelowe.pl