Trasa nr 2: "Trasa Kogeneracji" (58 km.)

Trasa stosunkowo długa, ale łatwa technicznie.
Trasa stosunkowo długa, ale łatwa technicznie. Biegnie głównie szutrowymi bądź asfaltowymi drogami polskich i czeskich Gór Izerskich i czeskich Karkonoszy. Po stronie czeskiej trasa nie jest oznakowywana przez Stowarzyszenie Cyklistów, lecz biegnie czeską 2 i 2A. Warto zobaczyć po stronie czeskiej Harrachov oraz Wodospady Mumlavy a po polskiej Kopalnię Stanisław. Jest to jedna z najpiękniejszych tras w okolicach Szklarskiej Poręby.

Harrachov - miasto w Czechach położone na terenie kraju libereckiego, 4 km od granicy Polski. Na zboczu Čertovej hory znajduje się kompleks skoczni narciarskich Čertak o punktach konstrukcyjnych K-120 i K-90 oraz mamucia K-185. Miasto jest też ośrodkiem narciarstwa biegowego (ośrodek narciarski Rýžoviště), a latem bazą wypadową w Karkonosze i Góry Izerskie dla turystów pieszych i rowerzystów.
Wodospad Mumlavy - ma 9 metrów wysokości. Położony jest w okolicy Harrachova.
Kopalnia Stanisław - najwyżej położona kopalnia kwarcu w Polsce - 1084 m.n.p.m. Jest to również najwyżej położony tego typu obiekt w Europie. Eksploatuje się tam żyłę kwarcu, której wielkość ocenia się na kilkaset metrów grubości i 20 km. długości. Wydobywany tam rzadkiej czystości kwarc wykorzystuje się do przemysłu szklarskiego, hutniczego i ceramicznego

powrót
Siedziba Stowarzyszenia Zobacz na mapie

© 2023 Stowarzyszenie Cyklistów Szklarska Poręba Na Dwóch Kółkach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : stronyhotelowe.pl