Informacje techniczne
 
Rozglądaj się za znakami malowanymi na drzewach, kamieniach, murach lub tabliczkach. Na białym tle w czarnej obramówce znajdziesz następujące elementy: sylwetka rowerzysty, numer lub numery tras, strzałki kierunkowe, znaki ostrzegawcze - wykrzyknik (od jednego do trzech) sygnalizują konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Elementem oznakowania tras są wolno stojące, wielkoformatowe mapy tras rowerowych umieszczone w węzłowych punktach, ułatwiające orientację i poruszanie się w terenie.
 
Większość tras rowerowych w Rowerowej Krainie prowadzi drogami leśnymi (głównie drogi szutrowe) i kamienistymi, górskimi ścieżkami, więc ich pokonywanie wymaga sprawnego roweru górskiego. Twoje bezpieczeństwo zależy od stanu technicznego twojego sprzętu! Zalecane są kaski, okulary, rękawice, przydatne są ochraniacze, szczególnie na trasach o najwyższym stopniu trudności.

Najważniejsze zasady korzystania z tras rowerowych:
  1. Korzystaj z oznakowanych tras.
  2. Przestrzegaj zakazów ruchu.
  3. Bezwarunkowo przestrzegaj zasad bezpieczeństwa - własnego i innych użytkowników.
  4. Ustępuj pierwszeństwa turystom pieszym.
  5. Szanuj przyrodę.
  6. Oceń obiektywnie własne możliwości - sprzętowe i kondycyjne.
  7. Wyposaż się w odpowiedni ubiór i ekwipunek (w tym prowiant).
Stowarzyszenie Cyklistów "Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach" rekomenduje domy wczasowe, pensjonaty, hotele, które spełniają warunki podane na stronie internetowej www.bike.superhost.pl . Znajduje się tam też spis wszystkich rekomendowanych obiektów wraz z ich zdjęciami.

Prosimy Państwa o uwagi, informacje i sugestie.
e-mail: info@bike.superhost.pl
adres: ul. Bronka Czecha 18a,
58-580 Szklarska Poręba,
telefon: 075 717-25-50, 601-754-557