Aktualności
14 września 2019 r. Sudecka Młodzieżowa Liga Sportowa - EDYCJA XV LATO 2019
 
Zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży odbędą się na terenie Chaty Izerskiej przy ul. Piastowskiej 32 w Szklarskiej Porębie. Po zakończeniu zawodów wszyscy zawodnicy zostaną zaproszeni na ognisko z pieczeniem kiełbasek co umili oczekiwanie na oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i medali.

Zawody odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków pożytku publicznego miasta Szklarska Poręba.

Regulamin

Więcej informacji o imprezach
 
Zachęcamy do odwiedzin strony Stowarzyszenia Cyklistów "Szklarska Poręba na dwóch kółkach", gdzie można znaleźć galerie zdjęć, wyniki zawodów oraz przydatne linki.

"Rowerowa Kraina" - Interaktywna mobilna mapa Szklarskiej Poręby i okolic
W grudniu 2013 r. została udostępniona nowa mobilna mapa rowerowa Szklarskiej Poręby i okolic:

Jest już możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne (Android oraz iOS). Aplikacja skierowana jest dla miłośników turystyki rowerowej jak i górskiej odwiedzających Szklarską Porębę i okoliczne gminy. Każda trasa posiada dokładny przebieg w terenie zaznaczony na czytelnej mapie, dostęp do profilu wysokościowego oraz opis trasy i atrakcji turystycznych. Przewodnik mobilny działa zarówno w trybie online jak i offline, a dzięki wbudowanemu modułowi GPS użytkownik może na mapie śledzić, w którym miejscu trasy aktualnie się znajduje. Do dyspozycji mamy blisko 500 km tras rowerowych Szklarskiej Poręby i okolic o różnym stopniu trudności. Aplikacje wyposażono też w bogatą bazę noclegowo-gastronomiczną. Całość wzbogacają zdjęcia miejsc i tras oraz planner pozwalający ułożyć każdą wycieczkę zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami użytkowników.

Przewodnik mobilny po Szklarskiej Porębie i okolicach zwyciężył w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2013.


Nowe wydanie mapy ROWEROWA KRAINA
We wrześniu 2013 r. została udostępniona nowa bezpłatna mapa Rowerowa Kraina. Mapa podzielona jest na pięć części:
  • Szklarska Poręba i okolice,
  • Piechowice i okolice,
  • Świeradów-Zdrój i okolice,
  • Stara Kamienica i okolice,
  • Podgórzyn i okolice.
Bezpłatne wydanie mapy dostępne jest w Informacjach Turystycznych w Szklarskiej Porębie, Piechowicach, Świeradowie-Zdroju, Starej Kamienicy oraz Podgórzynie.
Za projekt odpowiedzialna jest Informacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie:
ul. Jedności Narodowej 1a
tel. 75 75 47 740
fax. 75 75 47 742
it@szklarskaporeba.pl

Pytania odnośnie dostępności mapy proszę kierować na e-mail: it@szklarskaporeba.pl .

II wydanie mapy ROWEROWA KRAINA
 
"Rowerowa Kraina - Karkonosze i Góry Izerskie" to mapa wydana przez Stowarzyszenie Cyklistów "Szklarska Poręba na dwóch kółkach". Pierwsza edycja cieszyła się ogromną popularnością. Nowa mapa jest uaktualniona i wzbogacona o nowe szczegóły. W czterech językach: polskim, angielskim, niemiecki i czeskim opisane są w niej 42 trasy rowerowe w Karkonoszach i Górach Izerskich.
Każda trasa omówiona jest pod względem stopnia trudności, rodzaju nawierzchni i atrakcji turystycznych, jakie można na niej spotkać. Podana jest nazwa trasy, jej długość i różnica wzniesień. Mapa jest w skali 1: 25 000. "Rowerowa Kraina. Karkonosze i Góry Izerskie" to wydawnictwo bezpłatne. Sfinansowane zostało ze środków Stowarzyszenia Cyklistów i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mapa dostępna jest m.in. w Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

Wydanie mapy ROWEROWA KRAINA
 
Informujemy, że 27 lipca 2007r. wydana została darmowa mapa tras rowerowych Karkonosze i Góry Izerskie 1:25000. Umieszczone są na niej wszystkie trasy rowerowe okolic. Publikacja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg IIIA Czechy-Polska.

Mapa Rowerowej Krainy
 
Wydana została darmowa mapa tras rowerowych w skali 1:50 000. Umieszczone są na niej wszystkie trasy rowerowe okolic: Szklarskiej Poręby, Świeradowa-Zdroju, Starej Kamienicy, Piechowic i Mirska, jak również szczegółowe opisy przebiegu tras znakowanych przez Stowarzyszenie Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach z dokładnością do 0,01 km. Mapa dostępna jest także w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej w dziale trasy.
O stronie
 
Strona internetowa projektu "Rowerowa Kraina" stworzona została dzięki Stowarzyszeniu Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia Cyklisów można znaleźć pod linkiem www.bike.superhost.pl.