Aktualności
16 czerwca 2018 r.(sobota) Sudecka Młodzieżowa Liga Sportowa - EDYCJA XIV LATO 2018
 
Zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży odbędą się na terenie dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę w Szklarskiej Porębie. Po zakończeniu zawodów wszyscy zawodnicy zostaną zaproszeni na grila z pieczeniem kiełbasek co umili oczekiwanie na oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i medali.

Zawody odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków pożytku publicznego miasta Szklarska Poręba.

Regulamin

19 maja 2018 r.(sobota) Sudecka Młodzieżowa Liga Sportowa - EDYCJA XIV LATO 2018
 
Zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży odbyły się na łące obok osady harcerskiej "Czerwonak" przy ul. Kasprowicza w Szklarskiej Porębie. Po zakończeniu zawodów wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na grila z pieczeniem kiełbasek co umiliło oczekiwanie na oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i medali.

Zawody odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków pożytku publicznego miasta Szklarska Poręba.

Regulamin

POMAGAMY MAĆKOWI
 


Maciek Abramowicz wieloletni członek Stowarzyszenia Cyklistów Szklarska Poręba na dwóch kółkach i współtwórca Rowerowej Krainy oraz przewodnik górski, instruktor narciarski, ratownik GOPR, wieloletni Naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR, od kilku lat na emeryturze. Od sześciu zmaga się z chorobą nowotworową potrzebuje naszej pomocy. Leki, które brał - przestały skutkować, a te które mogą mu pomóc - są nierefundowane. Goprowska emerytura niestety nie wystarcza na drogie leki. Musimy Maćkowi pomóc. Tak jak on przez całe lata pomagał innym.

Do akcji pomocy dla Maćka włączyła się Fundacja GOPR tworząc specjalne subkonto. Wszyscy, którzy chcą pomóc Maćkowi, proszeni są o wpłacanie przeznaczonych na ten cel funduszy.
Poniżej link do strony z danymi do przelewu.

https://ratownictwogorskie.pl/pomagamy-mackowi/

Za przesłaną pomoc, w imieniu Maćka serdecznie dziękujemy.

Więcej informacji o imprezach
 
Zachęcamy do odwiedzin strony Stowarzyszenia Cyklistów "Szklarska Poręba na dwóch kółkach", gdzie można znaleść galerie zdjęć, wyniki zawodów oraz przydatne linki.

"Rowerowa Kraina" - Interaktywna mobilna mapa Szklarskiej Poreby i okolic
W grudniu 2013 r. została udostępniona nowa mobilna mapa rowerowa Szklarskiej Poręby i okolic:

Jest już możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne (Android oraz iOS). Aplikacja skierowana jest dla miłośników turystyki rowerowej jak i górskiej odwiedzających Szklarską Porębę i okoliczne gminy. Każda trasa posiada dokładny przebieg w terenia zaznaczony na czytelnej mapie, dostęp do profilu wysokościowego oraz opis trasy i atrakcji turystycznych. Przewodnik mobilny działa zarówno w trybie online jak i offline, a dzięki wbudowanemu modułowi GPS użytkownik może na mapie śledzić, w którym miejscu trasy aktualnie się znajduje. Do dyspozycji mamy blisko 500 km tras rowerowych Szklarskiej Poręby i okolic o różnym stopniu trudności. Aplikację wyposażono też w bogatą bazę noclegowo-gastronomiczną. Całość wzbogacają zdjęcia miejsc i tras oraz planner pozwalający ułożyć każdą wycieczkę zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami użytkowników.

Przewodnik mobilny po Szklarskiej Porębie i okolicach zwyciężył w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2013.


Nowe wydanie mapy ROWEROWA KRAINA
We wrześniu 2013 r. została udostępniona nowa bezpłatna mapa Rowerowa Kraina. Mapa podzielona jest na pięć części:
  • Szklarska Poręba i okolice,
  • Piechowice i okolice,
  • Świeradów-Zdrój i okolice,
  • Stara Kamienica i okolice,
  • Podgórzyn i okolice.
Bezpłatne wydanie mapy dostępne jest w Informacjach Turystycznych w Szklarskiej Porębie, Piechowicach, Świeradowie-Zdroju, Starej Kamienicy oraz Podgórzynie.
Za projekt odpowiedzialna jest Informacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie:
ul. Jedności Narodowej 1a
tel. 75 75 47 740
fax. 75 75 47 742
it@szklarskaporeba.pl

Pytania odnośnie dostępności mapy proszę kierować na e-mail: it@szklarskaporeba.pl .

II wydanie mapy ROWEROWA KRAINA
 
"Rowerowa Kraina - Karkonosze i Góry Izerskie" to mapa wydana przez Stowarzyszenie Cyklistów "Szklarska Poręba na dwóch kółkach". Pierwsza edycja cieszyła się ogromną popularnością. Nowa mapa jest uaktualniona i wzbogacona o nowe szczegóły. W czterech językach: polskim, angielskim, niemiecki i czeskim opisane są w niej 42 trasy rowerowe w Karkonoszach i Górach Izerskich.
Każda trasa omówiona jest pod względem stopnia trudności, rodzaju nawierzchni i atrakcji turystycznych, jakie można na niej spotkać. Podana jest nazwa trasy, jej długość i różnica wzniesień. Mapa jest w skali 1: 25 000. "Rowerowa Kraina. Karkonosze i Góry Izerskie" to wydawnictwo bezpłatne. Sfinansowane zostało ze środków Stowarzyszenia Cyklistów i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mapa dostępna jest m.in. w Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

Wydanie mapy ROWEROWA KRAINA
 
Informujemy, że 27 lipca 2007r. wydana została darmowa mapa tras rowerowych Karkonosze i Góry Izerskie 1:25000. Umieszczone są na niej wszystkie trasy rowerowe okolic. Publikacja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg IIIA Czechy-Polska.

Mapa Rowerowej Krainy
 
Wydana została darmowa mapa tras rowerowych w skali 1:50 000. Umieszczone są na niej wszystkie trasy rowerowe okolic: Szklarskiej Poręby, Świeradowa-Zdroju, Starej Kamienicy, Piechowic i Mirska, jak również szczegółowe opisy przebiegu tras znakowanych przez Stowarzyszenie Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach z dokładnością do 0,01 km. Mapa dostępna jest także w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej w dziale trasy.
O stronie
 
Strona internetowa projektu "Rowerowa Kraina" stworzona została dzięki Stowarzyszeniu Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia Cyklisów można znaleźć pod linkiem www.bike.superhost.pl.